top of page

HAKKIMDA

Ortaokul zamanlarımda yaz tatillerimizin en büyük eğlencesi, o zaman yoğun araba trafiği olmayan yollarda gün boyu top oynamaktı. Gerçi ben top oynamak konusunda pek yetenekli değildim. O nedenle önemli mahalle maçlarında yedek olur, yol kenarına oturup arkadaşlarımın maharetli çalımlarını izlerdim. Yine bir gün arkadaşlarımı izlerken burnuma hemen önünde oturduğum marangozdan çok güzel bir koku geldi. Dayanamayıp içeri girdiğimde kokunun o sıra kesimi devam eden bir çam ağacından geldiğini anladım. Hem o koku hem de içeride üretimi devam eden bir çok mobilya fazlasıyla ilgimi çekti ve o günden sonra yol kenarında arkadaşlarımı seyretmek yerine, o atölyede yapılan işleri inceleyip, ustaları bitmek bilmeyen sorularımla darlamayı daha eğlenceli buldum. Bir süre sonra beni çırak olarak işe almaları teklifimi kabul ettiklerinde daha 14 yaşında sektördeki ilk iş tecrübem başlamış oldu.

memem.png

Fotoğraf: Mohamed Mahdy

istockphoto-627011234-612x612.jpg

Daha o zamanlar bende başlayan ağaçla çalışma sevgisi, lise ve üniversite eğitimlerimde de devam etti. Eğitimim süresince mobilyanın çok farklı alanlarında çalışma fırsatı buldum ve içlerinden en zorlularından bir tanesi olan mutfak mobilyası işini gerçekten sevdim ve yirmi küsür yıldır bu alanda bir şeyler yapmaya devam ediyorum. Her mutfakla yeniden başlayan o problemleri çözme, en iyi tasarımı oluşturma ve müşterileri memnun etme çabası bu işe bir kere bulaşanlar için adrenalin bağımlılığı gibi bir hal alıyor zamanla.

Mutfak mobilyası, tasarlanması, üretilmesi ve montajı bakımından sektörün en zahmetli ürünlerden biridir. Bunlara ek olarak, karışık üretim sistemleri, birçok malzemenin birlikte kullanılması, müşterilerin kişisel tercihleri, markalaşmanın ve yan sanayinin ülkemizde yeterince gelişmemiş olmaması gibi nedenlerle sektörde en az denetlenen yada en az denetime tabii ürünlerden birisi diyebilirim. Hal böyle olunca, sektör, haksız rekabetin yaşandığı, işin detaylarına hakim olmayan üreticilerin pazarı domine ettiği ve daha fazla kar için müşterilerin mağdur edildiği bir durum içerisinde.

Kendi adıma, yurt içi ve yurt dışında tamamladığım her projede mutfak satmaktan çok, insanlara yardım etmeyi ve onlara önce işin detaylarını anlatmayı düstur edindim. Aynı vizyonla sektördeki hatalarımı, bilgi ve tecrübelerimi bu blog üzerinden paylaşmak ve herkesin yapacağı kararları daha bilinçli şekilde yapmasına destek olmayı hedefliyorum. Bir hikayede de anlatıldığı gibi 'bir deniz yıldızı bile kurtarsam' ne mutlu bana...

BEN

My project (4).jpg

Blogger, Expat, İnsanları hayallerindeki mutfakla buluşturan mutfak önderi...

14 yaşından beri talaş tozu soluyan, eğitiminin büyük bölümünü ve 15 yıllık profesyonel kariyerini mutfak sektöründe farklı görevlerle geçirmiş bir mutfak uzmanıyım. Yıllar içinde oluşan bilgi ve tecrübelerimi paylaşıp hem evine mutfak almak isteyenlere hem de mutfak işine yeni başlayanlara farklı bakış açıları sağlamak istiyorum.

BANA YAZIN

Mesajınız için teşekkürler!

bottom of page